Zapraszam 

16/03/2017

Masaż relaksacyjny pomoże odzyskać równowagę

Masaż relaksacyjny pomaga zarówno na psychiczne, jak i fizyczne zmęczenie. Obniża poziom stresu i poprawia ogólne funkcjonowania organizmu. Godzina u masażysty pomoże nam odzyskać spokój i dobre samopoczucie.

Na czym polega masaż relaksacyjny?

Masaż relaksacyjny polega na delikatnym, powolnym, płynnym uciskaniu wybranych partii ciała przez masażystę. Często wykonywany jest przy wykorzystaniu aromatycznych olejków, które mają dodatkowe właściwości odprężające. Masażysta nie stosuje silnego nacisku ani gwałtownych ruchów, relaksujący masaż nie powinien więc sprawiać bólu, tylko wprowadzić w stan relaksu i rozluźnienia. Podczas masażu możemy czuć senność, a nawet zasnąć. Oddziałując na ciało, masażysta wpływa na naszą psychikę. Redukcja napięcia fizycznego wpływa na zmniejszenie odczuwanego przez nas stresu, a to klucz do pozbycia się wielu wynikających z niego dolegliwości.

Masaż relaksacyjny, oprócz tego, że jest po prostu bardzo przyjemny, poprawia funkcjonowanie naszego organizmu:

  • obniża ciśnienie krwi,

  • poprawia krążenie,

  • zwiększa sprężystość skóry,

  • usprawnia działanie dolnych części układu pokarmowego,

  • obniża napięcia mięśniowe i łagodzi powiązane z nim bóle głowy,

  • leczy dolegliwości związane ze stresem, zwłaszcza jeśli jest wykonywany dość często.

Regularne poddawanie się masażom relaksacyjnym poprawia na przykład funkcjonowanie układu odpornościowego.

Masaż gorącymi kamieniami

Nie zawsze klasyczny masaż jest w stanie dać pełen relaks i pomóc w problemach związanych z napiętymi mięśniami. Często problemem jest osiągnięcie optymalnej temperatury skóry podczas masażu.

To właśnie wyższa temperatura znakomicie poprawia doznania oraz powoduje szybszy przepływ krwi, limfy oraz wpływa dodatkowo na bóle mięśni, stawów.W tym przypadku doskonale sprawdza się masaż gorącymi kamieniami.

Chociaż masaż gorącymi kamieniami jest w stanie pomóc praktycznie w każdym przypadku, gdy odczuwa się zmęczenie, skutki stresu, bóle, to jest on przede wszystkim rekomendowany w następujących sytuacjach:- wzmożone napięcie mięśniowe
- bóle mięśniowe
- stany po intensywnym wysiłku, pracy
- urazy ortopedyczne
- choroby układu krążenia
- problemy z prawidłowym metabolizmem
- zaparcia
- stany pourazowe, okresy rekonwalescencji
- stany wyczerpania psychofizyczneg

Masaż sportowy

Zabiegi mają na celu pomoc osobom aktywnym fizycznie w utrzymaniu formy, zapobieganie kontuzjom, wspomaganie organizmu przed, w trakcie i po wysiłku.

Masaż sportowy jest stałym elementem programu przygotowań każdej osoby zawodowo uprawiającej sport. Dzięki stosowaniu tej metody sportowcy chronią swoje ciało przed zakwasami, napięciem mięśni, szybciej regenerują się po wysiłku, lepiej przygotowują do zawodów, łatwiej leczą kontuzje.Dlatego też masażu sportowego nie można nazwać zabiegiem relaksacyjnym - bywa bolesny i nieprzyjemny, jednak należy pamiętać, że jego celem nie jest wprowadzenie masowanej osoby w stan wyciszenia czy odstresowania, a przeciwnie - to część programu treningowego sportowca.

Masaż (Drenaż)limfatyczny

Jest zabiegiem stosowanym w przypadkach istniejących obrzęków i zastoin limfatycznych. Celem tego masażu jest mechaniczne przepchnięcie zalegającej chłonki w kierunku węzłów chłonnych i umożliwienie napływu świeżej, bogatej w tlen krwi tętniczej, poprawia funkcjonowanie układu immunologicznego oraz przyczynia się szybszego do usuwania toksyn z organizmu. Masaż powinien być wykonywany w serii kilku zabiegów.

Zabieg drenażu ma działanie ogólnoustrojowe.Przywraca równowagę wodno-elektrolitową w przestrzeniach międzykomórkowych i nie pozwala na gromadzenie się złogów. Wymusza odprowadzanie limfy, a wraz z nią produktów przemiany materii.

Ponadto drenaż odżywia i dotlenia organizm. Doskonale nadaje się do walki z ociężałością nóg. Po zabiegu pacjent czuje się lekki, odprężony i ożywiony. Można też zaobserwować spadek wagi. Po przez lepsze ukrwienie nogi będą cieplejsze, a skóra dotleniona i lepiej odżywiona.

Masaż Bańką Chińską

Zastosowanie bańki chińskiej w lecznictwie

Bańki chińskie wykorzystywane są m.in. w celu masażu leczniczo-relaksacyjnego. Bańki zmniejszają napięcie mięśniowe, które powoduje np. bóle kręgosłupa, a także uciskanie splotów nerwowych i stopniowe powstawanie dolegliwości całego ciała.

 bóle kręgosłupa

 dolegliwości mięśniowe

 problemy ze stawami

 bóle różnego pochodzenia (w tym migrenowe i nerwobóle)

 dolegliwości płucne

 problemy z ukrwieniem

Masaż bańka chińską można stosować również w kosmetyce, a dokładnie podczas kuracji antycellulitowej. Masaż bańką chińską pobudza krążenie krwi, pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu. W wyniku przyspieszenia przemiany materii następuje redukcja tkanki tłuszczowej.Usuwanie cellulitu bańką chińskąprzynosi bardzo wyraźne efekty w krótkim czasie i do tego niewiele kosztuje. To dlatego masaż bańką chińską jest jednym z najpopularniejszych zabiegów, których celem jest zwalczenie cellulitu, zarówno tłuszczowego, jak i wodnego.


Masaż modelujący

Kiedy stosować:

- wspomagająco podczas odchudzania
- przy zaawansowanym cellulicie i skórze mało elastycznej
- po porodzie
- przy intensywnej kuracji odchudzającej w celu ujędrnienia skóry
- przy braku aktywności fizycznej.

Masaż modelujący polega na rozdrabnianiu tkanki tłuszczowej, która zalega głównie na brzuchu, pośladkach, udach i ramionach, stymuluje krążenie w drobnych naczyniach krwionośnych oraz limfatycznych. Najlepszy efekt uzyskuje się wykonując serię 8-10 masaży co drugi dzień. Dobre rezultaty daje też wykonywanie go na przemian z masażem bańką chińską.

Masaż jest stosowany od czterech tysięcy lat. Znano go w starożytnym Egipcie i Chinach i Japonii.

Masaż uznawany jest za jedną z najstarszych praktyk leczniczych wykonywanych na ciele człowieka.

Obecnie masaż jest jedną z najpopularniejszych usług medycznych na świecie. Istnieje wiele metod uznanych w świecie medycznym rodzajów masażu. Różne jego formy kładą nacisk na różne części ciała, bądź całe ciało, każda z metod wykorzystuje różnorodne chwyty i sposób pracy masażysty. Jeśli weźmiemy pod uwagę czas od kiedy praktykowana jest tradycja masażu to nie dziwi, że historia rozwoju metod i sposobów masażu wplata się w bieg historii. Oto kilka ciekawych faktów które mogą zainteresować osoby korzystające z masażu. Zapraszamy do lektury.

-Nasza skóra jest największym organem naszego organizmu, jej budowa sprawia, ze stanowi ona dla nas warstwę ochronną. Dzięki obecnym w skórze receptorom odbieramy dotyk, ciepło, zimno. To właśnie dzięki receptorom obecnym w skórze możemy w pełni odczuwać siłę, natężenie oraz sposób w jaki jesteśmy masowani.

-Zawsze kiedy poczujemy na swojej skórze dotyk, a także podczas masażu nasz organizm wydziela endorfiny, które uważane są za naturalny środek przeciwbólowy.

-Niektórzy twierdzą, że 60 minutowy masaż całego ciała, ma podobny wpływ na organizm jak 7-8 godzin dobrego snu.

-Słowo masaż po raz pierwszy zostało użyte w Anglii w XV wieku. Masaż po treningu poprawia zdolność naszego organizmu do odbudowy uszkodzonych mięśni.

-Jeśli weźmiesz ciepły lub gorący prysznic przed masażem Twoje mięśnie szybciej rozluźnią się i poddadzą się ruchom masażysty. Masaż ma rozluźnić ciało, przywrócić mu właściwe napięcie i ukrwienie, wyciszyć, ułatwić odpływ chłonki i krwi żylnej z tkanek oraz narządów. Dobrze wykonany stymuluje wydzielanie hormonów, m.in. przeciwbólowych endorfin, serotoniny, która poprawia nastrój, i histaminy, powodując rozszerzenie naczyń. Przyspiesza także regenerację.

Create your website for free! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Get started